HBM Pedagógiai Intézet - Hírek

Hírportálunk költözés alatt áll.

Legfrissebb híreink

• (2014-08-22 09:27:57) Tehetségek vonzásában
  • (2014-08-22 09:21:22) Hogyan segíti a felzárkóztatást a KLIK és a Híd-program?
  • (2014-08-22 09:12:20) Zöld Óvoda és Ökoiskola Regionális Forrásközpont működése
  • (2014-08-22 09:09:41) Ökoiskola címpályázat 2014
  • (2014-08-22 08:39:20) Tájékoztató napot tartottak a tankönyvkiadók
  • (2014-08-22 08:28:00) Letölthetők az új tankönyvekhez kapcsolódó tanmenetek
  • (2014-08-12 14:42:56) A tanulás és a tanítás gyakorlatának innovációja: a kreatív osztályterem kialakításának kulcselemei
  • (2014-08-08 09:27:16) Legyen a sport a szenvedélyed!
  • (2014-08-06 13:36:24) Az interneten már elérhetők a kísérleti tankönyvek
  • (2014-08-01 12:10:23) Könyvtári jó gyakorlatok - új oldal a Könyvtári Intézet honlapján

• Kiemelt híreink

DÖK szakmai délután 2014-08-19 10:00:00

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet 2014. augusztus 26-én 14 órától a diákönkormányzatokat segítő pedagógusok részére szakmai tanácskozást szervez.

Téma: Iskolagyűlés, diákparlament

Helyszín: Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet,
    4029 Debrecen Monti ezredes u. 7.

Előadó: Sipos Jolán

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezési űrlap elérhető innen.

A programok szervezésében szeretnénk figyelembe venni a kollégákat foglalkoztató kérdéseket, törekszünk a DÖK hatékony működésének segítésére. Számítunk a rendezvényeinket látogató kollégák aktivitására, valamint minden intézmény jó gyakorlatának megosztására. Ennek érdekében kérjük, hogy észrevételeiket a következő e-mail címre szíveskedjenek eljuttatni: sipos.jolan@hajdu-ped.sulinet.hu

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

Tankönyvkiadók tájékoztatói - konferenciasorozat 2014-08-01 08:34:24

Az Apáczai Kiadó, a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Szombathelyen, Győrött, Szegeden és Nyíregyházán tájékoztató napokat rendez a megújult és a kísérleti tankönyvekről. Az előadásokon alsó és felső tagozatos, középiskolai és idegen nyelvi tankönyveket, valamint interaktív tananyagokat mutatunk be a tankönyvek szerzői, szerkesztői és tananyagfejlesztői.

A rendezvények lebonyolításában együttműködő partnerük a Csongrád Megyei Pedagógiai Intézet, a Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Intézet, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Pedagógiai és Képzési Intézet és a Nyugat-magyarországi Egyetem Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ.

Helyszínek, időpontok, regisztráció (a programot a helyszínre kattintva érheti el):

A rendezvényről itt tájékozódhat: http://ofi.hu/esemeny/tankonyvkiadok-tajekoztatoi-konferenciasorozat

Szeretettel várnak minden érdeklődőt a rendezvényre!

FRISSÍTVE: A programok helyszíne és időpontja pontosításra került.

Szakmai Tanévnyitó Konferencia - 2014 2014-08-01 07:15:10

Szakmai Tanévnyitó Konferencia kerül megrendezésre 2014. augusztus 26-28. között az ország három különböző nagyvárosában: Budapesten, Miskolcon és Pécsett, melyre a szervezők szeretettel várják a pedagógusokat.

Az idei évben megújul a tanévnyitó konferencia: három egymást követő napon, három különböző helyszínen, de ugyanazzal a programmal zajlik, így közel 3.000 pedagógus értesülhet a legújabb köznevelési irányokról.

A rendezvény célja a tanévkezdést megelőzően átfogó képet adni a pedagógusoknak a köznevelési rendszer legújabb elemeiről. A délelőtti plenáris előadáson beszédet mond Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter, és előadást tart Czunyiné dr. Bertalan Judit, köznevelésért felelős államtitkár, Pölöskei Gáborné helyettes államtitkár, Sipos Imre helyettes államtitkár, Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke, Pósfai Péter, az Oktatási Hivatal elnöke és Dr. Kaposi József, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatója. A délutáni szekció-előadások keretében szó esik a tanfelügyeletről, a minősítési rendszerről, az e-portfólióról, a pedagógus-életpályamodellről, az újgenerációs tankönyvekről, a szaktanácsadásról, a pedagógusképzésről, az óvodai nevelésről és a Nemzeti Pedagógus Kar tagozati struktúrájáról.

A konferencia keretében az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért Felelős Államtitkársága és háttérintézményei működnek közre: az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft., az Oktatási Hivatal és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet. További információ a tanevnyito2014@ofi.hu e-mail címen kérhető.

A Szakmai Tanévnyitó Konferencia helyszínei és időpontjai:

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. A regisztrációs felület és a részletes program itt érhető el: www.ofi.hu/hir/budapesten-miskolcon-es-pecsett-varjak-pedagogusokat-szakmai-tanevnyito-konferenciara.

Megjelent a Hírmondó és a Pályázatfigyelő 2014. júniusi száma 2014-06-20 10:41:01

Megjelent a Hírmondó 2014. júniusi száma és külön letölthető a Pályázatfigyelő című rovat is, mindkét kiadvány elérhető bal oldalon a "Letölthető kiadványaink" című részben, illetve a csatolt fájlokból.

Csatolt fájlok
  • Hírmondó 2014. június.pdf Hírmondó 2014. június
  • Pályázatfigyelő 2014. június.pdf Pályázatfigyelő 2014. június

• Levelezési címünk változása 2014-01-22 13:43:54